Red Star Cup 2021

Turnaj Red Star Cup 2021 organizovaný klubom Červená hviezda Košice umožnil deťom otestovať si svoje herné zručnosti, zasúťažiť si proti iným tímom a nazbierať sily a energiu na úspešný začiatok nového školského roka.

Už od čias Československa boli Košice významným centrom vodných športov. Vodnopólový klub Červená hviezda na túto tradíciu nadväzuje a jeho snahou je budovať kvalitné žiacke a mládežnícke tímy, ktoré sa prepracujú medzi slovenskú, či dokonca svetovú špičku.

Prázdninový Turnaj Red Star Cup 2021 hostil na vonkajšom kúpalisku ČH Košice tímy mladých, talentovaných vodnopólistov, ktorí sa tešili, že po dlhej prestávke spôsobenej pandémiou, môžu opäť skočiť do bazéna a naplno si užiť svoj obľúbený šport.

Projekt znovu naštartoval zdravý životný štýl mladých športovcov, umožnil im preveriť svoje zručnosti s ďalšími tímami a odniesť si domov skvelý zážitok. Vodné pólo je vďaka nemu opäť trochu bližšie verejnosti a čo je nemenej dôležité, pritiahlo pozornosť nových, potencionálnych hráčov do tímu.

Finančné prostriedky z grantového programu Športuj aj Ty! boli v projekte použité na:

  • nákup výherných pohárov,
  • nákup cien,
  • nákup darčekových košov,
  • zabezpečenie rozhodcov.