Identita ulíc

Kysucké Nové Mesto má krajšie sídliská aj vďaka projektu Identita ulíc, ktorého cieľom bolo zrealizovať už v poradí siedme dielo - nástennú maľbu spojenú s názvami ulíc v meste.

SYTEV je občianske združenie, zložené z mladých ľudí, ktoré od roku 2015 pracuje s deťmi a mládežou v Kysuckom Novom Meste a okolí. Jedným z jeho cieľov je podpora a rozvoj komunitného života v Kysuckom Novom Meste cez dobrovoľnícke aktivity, akými sú maľovanie hier a motívov na chodník v záhrade v mestskej knižnici, ale aj vytvorenie muralov - umeleckých diel spojených s názvami ulíc, na ktorých sa maľby nachádzajú. Tie pretvoria staré, ošarpané a pokreslené steny na niečo pekné a čarovné.

Konkrétne, v rámci tohto projektu, bol vytvorený mural s podobizňou Vladimíra Clementisa, slovenského právnika, politika a spisovateľa.

Mládež z Kysuckého Nového Mesta bola priamo zapojená do realizácie projektu, pomáhali s maľbou, ale aj s výrobou makiet na motívy do knižnice a na ihriská na sídliskách. Vďaka projektu sa revitalizovalo prostredie umeleckou tvorbou na masívnej ploche.

Finančné prostriedky, z grantového programu SPPoločne pre komunity, boli v projekte použité na:

  • nákup maliarskeho materiálu,
  • občerstvenie,
  • lešenie.